11 Травня 2022 р.

Відновлення частини податкових перевірок, реєстрації податкових накладних і відшкодування ПДВ — зареєстровано законопроєкт №7360 від 10.05.2022 р.

news-img1

Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики погодив проєкт Закону № 7360 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану". 

Рекомендовано прийняти одразу в цілому цей пакет податкових змін. Про це в своєму ТГ-каналі повідомив народний депутат Ярослав Железняк. 

В першу чергу важлива новина для бізнесу – повністю відновлюється робота СЕА ПДВ, отже, можна буде без проблем реєструвати податкові накладні та рухатися до поновлення бюджетного відшкодування.


Серед інших важливих норм:

1. Реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачена до 15 липня 2022 року.

2. Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасні подання звітності чи сплату податків у період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки  були виконані протягом 60 днів із дня відновлення такої можливості.

3. Відновлюється обов'язок сплати податків і подання звітності для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов'язок. Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків встановлюватиметься Мінфіном.

4. Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов'язків з 24 лютого 2022 року до переходу на спрощену систему, за умови виконання таких обов'язків протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

5. Платники податків, які виправлять помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.

6. Суми податкового кредиту включені за ті товари, які були потім знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.

7. Дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), які відповідають Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом 3 років.

Вас може зацікавити