31 Жовтня 2019 р.

Реєстрація чеків в програмних РРО

news-img1

20 вересня 2019 р. були прийняті законопроекти № 1053-1 та № 1073 про внесення змін до Закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Ці законопроекти розширюють можливості для реєстрації чеків бізнесом. Зокрема, вводиться поняття програмного РРО, за допомогою якого можна формувати електронні чеки, підписувати їх електронним підписом та реєструвати в Державній податковій службі (далі – ДПС). Таким чином, стає доступною фіскалізація чека в режимі реального часу через програму, в якій буде реалізовано цю функцію. Створений таким чином електронний чек матиме фіскальний номер, а отже ту саму юридичну силу, що і паперовий.


Що таке програмний РРО?

Програмним РРО (реєстратор розрахункових операцій) – може бути як програма, встановлена на стаціонарний ПК, так і web-сервіс або навіть мобільний додаток на смартфоні. При використанні такого РРО не потрібно друкувати чек. Достатньо вивести на екран QR-код для отримання фіскального номера. Або ж, за потреби, відправити чек на eлектронну пошту, Viber, Telegram покупцю. По номеру покупець зможе знайти та завантажити чек з серверу ДПС.


Навіщо потрібен програмний РРО?

По-перше такі зміни законодавства дають можливість бізнесу зменшити витрати на куплівлю РРО та його обслуговування. Крім того, реєстрація програмного РРО буде значно простішою, оскільки не потребуватиме встановлення апарату спеціалістом ЦСО.

По-друге, для детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг та контролю органами ДПС обороту грошових коштів, отриманих суб’єктами підприємницької діяльності, отриманих від населення готівкою і платіжними картками в якості оплати за товари або послуги.


Що таке система E-Receipt?

Нагадаємо, у вересні 2018 року ДПС запустила в тестовому режимі інформаційну систему E-Receipt – електронний чек на базі Електронного кабінету платника податків. Даний сервіс дозволить покупцеві товарів (послуг) шукати та переглядати фіскальний касовий чек, розміщений у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якої відкритий в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням. Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести фіскальний номер РРО, дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).


Чого чекати користувачам програми Арт-Звіт Pro?

Команда розробників Арт-Звіт Pro однією з перших розробила модуль «Електронні касові чеки» для імпорту зареєстрованих в системі E-Receipt електронних чеків.

Наразі ми готуємо функціонал для формування та реєстрації чеків у сервері ДПС не тільки за допомогою програми «Арт-Звіт Pro», але й хмарного сервісу обміну електронними документами «Мій Арт-Офіс» та мобільного додатку, який окрім РРО, буде містити багато корисних функцій.

Презентація комплексного рішення для бізнесу з використанням E-Receipt відбудеться відразу після того, як зміни до законодавства наберуть чинності та запуску електронного чеку в промислову експлуатацію.

Якщо Ви бажаєте взяти участь у тестуванні наших продуктів для обмін електронними фіскальними чеками з системою E-Receipt та Вашою системою 1С:Підприємство надсилайте нам заявку через вікно програми “Технічна підтримка”, коротко вказавши суть звернення.

Вас може зацікавити