12 Жовтня 2020 р.

Переваги використання пРРО

news-img1
Шановні користувачі!

З 1-го січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для більшості суб’єктів підприємницької діяльності, що зараз не видають фіскальні чеки. Зміни торкнуться і фізичних осіб-підприємців, які реалізують товари/послуги через мережу Internet.

Тож підготуватись та налаштувати реєстрацію фіскальних електронних чеків слід вже зараз.

Сьогодні ми розглянемо, чим програмний реєстратор розрахункових операцій від розробників Арт-Звіт Pro може бути корисним для бізнесу та які переваги надає?

Отже, якщо Ви плануєте використовувати програму виключно як електронну касу, то для Ваших потреб достатньо буде ліцензії “Модуль РРО”, що дозволить подати необхідні для роботи звіти, сформувати та фіскалізувати чеки.

Існує можливість розподілення прав та ролей касирів, завдяки чому кожен касир буде працювати у власному екземплярі програми або тільки з касами, відповідно до його прав та ролей.

Для реєстрації чеків безпосередньо з облікової системи у разі одержання оплат за товари/послуги у безготівковій формі через платіжні системи, наприклад LiqPay, здійснення обміну валют, тощо рекомендуємо використовувати ліцензію “Сервіс Арт-Звіт пРРО для реєстрації електронних чеків”.

Сервіс Арт-Звіт пРРО являє собою SOAP-сервіс, який встановлюється на сервер з операційною системою Windows та здійснює реєстрацію електронних чеків у фіскальному сервері ДПС України з можливістю роботи каси в режимі онлайн/офлайн, формування Х- та Z-звіти у автоматичному режимі, фіскалізації великої кількості електронних чеків та багато іншого.

В даному випадку каси та SOAP-сервіс можуть бути встановлені на різних ПК.


ПеревагиКласичний РРОАрт-Звіт Pro
Офлайн режимНа період виходу з ладу класичного РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО.На період відсутності зв’язку між Арт-Звіт Pro та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин за сесію, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Відлік часу, протягом якого пРРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення пРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером не було зареєстровано розрахункових документів у режимі онлайн-обміну.

Формування касових чеківВ класичному РРО чек формується лише в паперовому вигляді.

В Арт-Звіт пРРО є декілька варіантів представлення чека – це і електронний варіант і, за необхідності, паперовий. В ліцензії “Модуль РРО” чек з фіскальним номером можна переглянути як в програмі так і в Електронному кабінеті платника податків шляхом натискання правої кнопки миші на фіскалізованому чеку у переліку чеків. Також є можливість надіслати покупцю на його електронну пошту посилання на зареєстрований е-чек, який можна переглянути в Електронному кабінеті платника податків у розділі “Пошук фіскального чека” або експортувати та надіслати файл у месенджери.

Фактично, продавець може надати покупцю QR-код, за яким останній ідентифікує свій чек в Електронному кабінеті платника податків у розділі “Пошук фіскального чека“.

Жодних папірців та додаткових витрат.

У разі, якщо покупець все ж таки вимагає паперовий чек, то його можна роздрукувати на принтері.

Складання угоди з ЦСОДля класичних РРО необхідно укладати угоду з центрами сервісного обслуговування (ЦСО) про щомісячне обслуговування, вартість якого в середньому становить 300 грн/міс або (3 600 грн/рік).Для програмних РРО угоди з ЦСО не використовуються, що значно заощаджує кошти та час.
Реєстрація РРОКласичні РРО необхідно зареєструвати у податковому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків, у паперовому або електронному вигляді (для реєстрації потрібно обмінятися близько 8 формами).

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО приймається рішення про реєстрацію РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО в інформаційній системі та видається суб’єкту господарювання довідка про резервування фіскального номера РРО.

Протягом трьох днів з дати надсилання до ЦСО довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи (внесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в ЦСО).

Для завершення процедури реєстрації РРО суб’єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до фіскального органу копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО.

Реєстрація програмного РРО відбувається шляхом подання електронних звітів, зокрема форми 1-ПРРО. Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (F/J1316602) з інформацією про користувача даного програмного РРО, у відповідь буде присвоєно фіскальний номер програмному РРО та включено його до відповідної бази даних ДПС. Детальне відео. Також необхідно зареєструвати КЕП касира (або печатки), направивши до ДПС «Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для пРРО)» (F/J1391801).

Інтеграція з обліковою системою Класичні РРО завжди інтегровані з обліковими системами, зокрема з 1С.

В Арт-Звіт пРРО інтеграція з 1С реалізовано в декілька способів. Перш за все за допомогою методів взаємодії з програмою Арт-Звіт Pro через СОМ-інтерфейс. Опис методів та приклад фіскалізації чека через СОМ-інтерфейс за допомогою Python наведено за посиланням.

По-друге реалізовано зовнішню обробку для реєстрації чеків безпосередньо в 1С через програму Арт-Звіт Pro, завантажити можна тут.

І найпростіший варіант – імпорту номенклатури товарів з csv-файлу, вимоги до якого наведено тут.

Моніторинг РРО Для апаратних РРО товарні чеки відображаються в обліковій системі, зокрема в 1С.

В Арт-Звіт Pro реалізовано розділ “Моніторинг РРО”.

В даному розділі користувач має можливість проводити аналіз продажів по всім касам/точкам продажу/господарським одиницям підприємства та отримувати результати в зрозумілому графічному вигляді.

В даному розділі є можливість сформувати податкову накладну на основі всіх зареєстрованих електронних товарних чеків за обраний період.

Вас може зацікавити