5 Січня 2021 р.

Незабаром банки та ДПС почнуть обмінюватися інкасовими дорученнями в електронній формі

news-img1

НБУ анонсував, що передача інкасових доручень (розпоряджень) між банками та органами Державної податкової служби України стане можливою у електронній формі.

Новий порядок інформаційної взаємодії у процесі передачі інкасових доручень (розпоряджень) буде альтернативою паперовій формі і дозволить:

  • оптимізувати процедуру доставки до банків інкасових доручень (розпоряджень),
  • посилити рівень захисту документів від несанкціонованого доступу,
  • підвищити ефективність використання робочого часу,
  • зменшити витрати коштів, потрібних для доставки документів у паперовій формі.

Таку можливість передбачив Національний банк України відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 18.05.2020 № 217* (далі – Порядок № 217). Вона запрацює з 31 січня 2021 року, одночасно з набранням чинності Порядком № 217.

Відповідні зміни містить постанова Правління Національного банку України від 10 грудня 2020 року № 156 “Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті”.


За інформацією ДПС України найближчим часом буде надано тестове середовище для проведення тестування процесу обміну інкасовими дорученнями між банками та ДПС України, про що буде оприлюднено інформацію на офіційному сайті ДПС України.


Нагадаємо, що для обміну інкасовими дорученнями між банками та ДПС України користувачам необхідно мати ліцензію “Банківська звітність”.

Функціонал для здійснення обміну інкасовими дорученнями реалізовано в програмі у версії 5.5.23.

Згідно процесу інкасовий документ надсилає ДПС України для фінансової установи у вигляді .xml файлу із назвою, що починається на @C0 або @L0.

Після надходження такого документа в Арт-Звіт Pro, програма автоматично створює відповідні квитанції @C1 або @L1, які можна знайти у розділі «Банківська звітність».

При цьому отримані вхідні інкасові доручення будуть підв’язані до автоматично створених квитанцій (Стовпчики «Квитанції» та «Інкасові артефакти»).

Якщо користувач використовує утиліту ArtZvit.BankService.exe, то підписання та відправка створених квитанцій виконується автоматично.

Для роботи з інкасовими дорученнями в утиліті має бути встановлено позначку «Інкасові доручення» та печатку.

Після автоматичної відправки до ДПС України квитанції, користувачу необхідно створити, шляхом натискання правої кнопки миші на квитанції, документи виду @G0 або @Z0.

Або ж їх буде імпортовано автоматично з каталогу, що вказаний в утиліті ArtZvit.BankService.exe, на початку наступної ітерації, якщо користувач використовує власні засоби для створення Повідомлення.


Підписуйтесь на наш канал у Telegram та нашу сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі останніх подій та оновлень програми.

Вас може зацікавити