9 Липня 2020 р.

НБУ завершив тестування та почав приймати звітність від небанківських фінансових установ

news-img1

«Вебпортал Національного банку відкрито для подання звітності небанківськими фінансовими установами. Тестовий період подання звітності завершено. Вебпортал працює в робочому режимі», – повідомляє НБУ.

Станом на 6 червня 2020 року на вебпорталі НБУ зареєстровано понад 1,5 тис. НФУ, які протягом березня-червня поточного року брали участь у тестуванні звітності.

Всім іншим установам, які ще не зареєструвалися на вебпорталі, потрібно пройти процедуру реєстрації згідно з пунктом 5 Інструкції про подання звітності небанківськими фінансовими установами.

У НБУ зазначають, що терміни подання звітності за перше півріччя 2020 року не змінюються та відповідають чинним нормативно-правовим актам НКФП. Для зручності учасників ринку на вебпорталі Нацбанку оприлюднено календар подання звітності.

Вимоги Національного банку щодо формування звітних файлів, які подаються через вебпортал, розміщено в реєстрі показників. НБУ також підготував та оприлюднив описові та відеоінструкції щодо подання звітності для небанківських фінансових установ.

При цьому НБУ з розумінням ставитиметься до випадків затримання подання звітності, кожен із яких розглядатиметься окремо з урахуванням обставин та обґрунтованих причин затримання.

Найближчим часом на вебсайті НБУ також будуть оприлюднені так звані «Питання-відповіді» на найпоширеніші запитання, які виникають під час подання звітності.

Детальну інформацію щодо порядку взаємодії з регулятором загалом та щодо особливостей подання звітності зокрема викладено в “Путівнику для небанківських фінансових установ”.


Нагадаємо, Національний банк 1 липня  отримав повноваження з регулювання діяльності небанківських фінустанов: страхових, лізингових, фінкомпаній, кредитних спілок і ломбардів у рамках закону про спліт, який передбачає розподіл функцій між Нацбанком і НКЦБФР та ліквідацію Нацкомфінпослуг.

Нацбанк також запустив реєстр небанківських фінустанов.


08 липня вийшло чергове оновлення програми Арт-Звіт Pro до версії 5.5.14, яке надає можливість звітувати до НБУ.

Даний функціонал наразі є безкоштовним і надається в складі базової ліцензії для подання звітності. Звертаємо увагу користувачів, що відправка звітності до НБУ з програми Арт-Звіт Pro здійснюється напряму через АРІ порталу НБУ.

Для відправки звіту необхідно мати відкритий доступ до АРІ за адресою https://api.bank.gov.ua та ввести в налаштуваннях підприємства логін та пароль доступу, який надає НБУ під час реєстрації.

Детальна відео-інструкція з формування в програмі та подання звітності на портал НБУ

Наразі в програмі доступні такі шаблони звітних форм до НБУ:

 • CR701001 CR7. Звітні дані про кошти, залучені кредитною спілкою від юридичних осіб
 • CR301001 CR3. Дані про склад активів та пасивів кредитної спілки

До кінця цього тижня будуть доступні наступні шаблони звітних форм до НБУ:

 • LRD01001 LRD. Звіт про діяльність ломбарду
 • LR101001 LR1. Довідка про обсяг та кількість укладених та виконаних договорів з надання фінансових послуг
 • LR301001 LR3. Дані про обсяг і кількість укладених та виконаних договорів фінансового лізингу

До середини наступного тижня будуть доступні наступні шаблони звітних форм до НБУ:

 • IR711001 IR71. Дані про сплачений статутний капітал, гарантійний фонд та платоспроможність страховика
 • IR201001 IR2. Дані про доходи та витрати страховика
 • LR701001 LR7. Довідка про договори з надання коштів у позику, в т.ч. на умовах фін. кредиту
 • LR401001 LR4. Дані про укладені та виконані договори факторингу, інформація про рух обсягу дебіторської заборгованості, набутої за договорами факторингу
 • FR001001 FR0 Дані фінансової звітності
 • IR751001 IR75. Дані про активи для представлення страхових резервів
 • IR741001 IR74. Дані про частку перестраховиків у страхових резервах
 • LR201001 LR2. Дані про вартість активів, щодо яких лізингодавцем укладені договори фінансового лізингу та про джерела фінансування нових договорів фінансового лізингу

Вас може зацікавити