-->
Вже завтра з 9:00 годин почне здійснюватися фактична реєстрація пРРО, фіскалізація розрахункових операцій.
Що таке пРРО?
Програмні РРО (пРРО) – це програмні, програмно-апаратні або програмно-технічні комплекси у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої, простими словами – це програма, яка встановлена на комп’ютер, смартфон, планшет, тощо.
У пРРО фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер податкового органу. Заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання програмного РРО поряд із класичними РРО не встановлено.
Нормативне підґрунтя
20.09.2019 року Верховна Рада України прийняла законопроекти щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг:
– № 1053-1від 06.09.2019, що вносить зміни до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та запроваджує пРРО та електронні чеки
та
– № 1073 від 29.08.2019, що розширює коло платників єдиного податку, які зобов’язані застосовувати РРО
Наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» встановлено:Також зареєстровано наказ Мінфіну від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» згідно з яким:
Хто зобов’язаний використовувати РРО:
Чи можна використовувати Арт-Звіт Pro як пРРО?
Так, на виконання вимог Законів України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» в Арт-Звіт Pro у версії 5.5.16 буде реалізовано:
відкриття/закриття зміни, створення службових чеків (внесення і видача), створення і фіскалізацію чеку реалізації, формування Z-звіту, перегляд чеку та QR-коду, друк чеку, моніторинг чеків по касам/точкам продажу/господарським одиницям.
Як зареєструвати пРРО:
Реєстрація пРРО здійснюється платником податків у електронному вигляді шляхом подання форми 1-ПРРО – Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (чар-код F/J1316602) з інформацією про користувача даного пРРО. У відповідь буде присвоєно фіскальний номер пРРО та включено його до відповідної бази даних. Детальна відео-інструкція щодо реєстрації 1-ПРРО.
При реєстрації на кожний пРРО буде надано набір фіскальних номерів, які потім будуть присвоюватися кожному чеку по факту видачі їх в режимі офлайн.
Важливо! Господарська одиниця, вказана у Заяві про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій, повинна бути на обліку в ДПСУ. Якщо господарської одиниці немає на обліку в ДПСУ, то перед поданням 1-ПРРО потрібно повідомити орган ДПСУ про такий об’єкт оподаткування та подати форму № 20-ОПП.
Як почати роботу із програмним РРО:
1. Скласти і подати Заяву про реєстрацію програмного РРО за формою № 1-ПРРО
2. Дочекатися від ДПС повідомлення (квитанції) про реєстрацію заяви чи відмову; при реєстрації для пРРО присвоюється фіскальний номер та формується перша порція фіскальних номерів;
3. Здійснити відкриття зміни шляхом направлення через пРРО Повідомлення про відкриття зміни програмним реєстратором розрахункових операцій за формою № 3-ПРРО.
4. Отримати в одного з кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг електронні підписи касирів та/або печатки суб’єкта для роботи на програмному РРО.
5. Направити повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа, що будуть застосовуватися на програмному РРО.
Після цього можна здійснювати розрахункові операції із застосуванням програмного РРО – Арт-Звіт Pro. Приклад застосування програми в якості пРРО.
Як зареєструвати звіт Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (чар-код F/J1391801) у ДПСУ дивіться в нашому відео.
Ми використовуємо файли cookies для покращення роботи веб-сайту, розробки контентної стратегії та аналізу статистичних даних. Використовуючи цей веб-сайт, Ви погоджуєтеся з нашою Політикою використання файлів cookies.