5 Жовтня 2020 р.

Ти на “ти” з пРРО

Шановні користувачі!


Всі ми добре знаємо, що з 1 серпня 2020 року запроваджено програмні реєстратори розрахункових операцій, так звані пРРО, та електронні чеки, що передбачено Законом №128-IX від 20 вересня 2019 року.

Нагадаємо, що пРРО – це альтернатива класичним касовим апаратам, проте значно дешевша, оскільки не потребує щомісячного технічного обслуговування.

Для представників малого та мікробізнесу можливість обирати рішення для ведення розрахункових операцій – застосовувати класичні касові апарати чи пРРО стало значною перевагою та економією. Тепер це стало усвідомленим вибором для представників перш за все великого, а також мікро-, малого та середнього бізнесу.


Пропонуємо вам ознайомитися з реалізацією електронної каси від розробника програми Арт-Звіт Pro.

Програма Арт-Звіт Pro на ринку електронної звітності та обміну первинними бухгалтерськими документами присутня тривалий час, має широку лінійку ліцензій. Розробники програми постійно відслідковують зміни та нововведення законодавства в області бухгалтерського обліку та фінансової звітності, тож реалізували функціональність, яка дозволила використовувати програму як програмний реєстратор розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з метою реєстрації електронних чеків у фіскальному сервері ДПС України.


Реалізація передбачає 2 варіанти: десктопний (локально, встановивши на ПК) та SOAP-сервіс для інтеграції з обліковими системами. В обох варіантах фіскалізація чеків здійснюється за допомогою методів АРІ фіскального сервера контролюючого органу.

Десктопний варіант являє собою окрему ліцензію “Модуль РРО”, в рамках якої Арт-Звіт Pro можна використовувати як пРРО, формувати та фіскалізувати електронні чеки в ДПС України за допомогою методів АРІ фіскального сервера, друкувати фіскалізовані чеки або ж відправляти їх на емейл покупцю. Робота каси можлива як в онлайн, так і офлайн режимах, передбачених законодавством. Обмін даними з обліковою системою, зокрема 1С, забезпечується завдяки зовнішній обробці для реєстрації чеків в 1С або ж методам взаємодії через СОМ-інтерфейс. Цей варіант є оптимальним для невеликих точок продажу з однією або декількома касами, розрахунки в яких здійснюються готівкою або банківською карткою через POS-термінал, та надає можливість спростити роботу касирів і пришвидшити обслуговування клієнтів.

Як результат, продавець має можливість сформувати, підписати та зареєструвати у фіскальному сервері ДПС України електронний чек, а покупець – отримати цей чек з фіскальним номером та QR-кодом на емейл, у мессенджер або ж його роздруківку на папері. В цьому варіанті рішення і каси і програмний реєстратор операцій встановлені на один ПК. Головною перевагою десктопного варіанту є встановлення програми на ПК, адже у разі виникнення проблем з інтернетом або відсутності з’єднання з фіскальним сервером контролюючого органу користувач без проблем може продовжувати реєструвати чеки в режимі офлайн впродовж 36 годин за сесію, 168 годин за місяць. Весь цей час чеки зберігатимуться локально, тобто безпосередньо у програмі. Програма присвоює їм фіскальні номери у межах офлайн сесії, після відновлення з’єднання всі чеки фіскалізуються автоматично на сервері контролюючого органу.

Даний варіант має успішне промислове впровадження, вартість ліцензії “Модуль РРО” зазначено на офіційному сайті в розділі “Цінова пропозиція”.


Для суб’єктів підприємницької діяльності, які мають велику кількість кас, наприклад, приймають оплату за товари та послуги у безготівковій формі через платіжні системи, наприклад LiqPay, здійснюють обмін валют, тощо, ми пропонуємо SOAP-сервіс. В даному випадку каси та SOAP-сервіс можуть бути встановлені на різних ПК. Дане рішення надає можливість фіскалізувати велику кількість електронних чеків, працювати в онлайн та офлайн режимах, формувати Х- та Z-звіти у автоматичному режимі та багато іншого.


Обмін даними з обліковими системами, наприклад 1С, забезпечується за допомогою інтеграційних методів зовнішньої обробки для реєстрації чеків, методів взаємодії через СОМ-інтерфейс або ж простим імпортом довідника номенклатур товарів з csv-файлу. Опис всіх перелічених методів наявний у розділі “Інсталяції”.


Фішкою нашого рішення є зручний та доступний інструмент “Моніторинг РРО” для контролю реєстрації чеків по всім касам/точкам продажу/господарським одиницям підприємства. Завдяки вбудованому графічному аналізатору користувач має можливість швидко та у зрозумілому вигляді отримати інформацію, здійснювати моніторинг та аналіз діяльності підприємства. Даний інструмент стане в нагоді головному бухгалтеру та керівнику для прийняття зважених оперативних рішень.


Тож, як почати використовувати пРРО? Перш за все отримати кваліфіковані електронні підписи касирів та/або печатки суб’єкта для роботи на програмному РРО в будь-якого КНЕДП, далі здійснити реєстраційні дії з господарськими одиницями, касами та касирами, налаштувати керування ролями доступу.

Додатково хочемо звернути увагу, що в наших рішеннях передбачено довідник актуальних кодів УКТ ЗЕД, оскільки з 01.08.2020 набрали чинності зміни до Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо обов’язку суб’єктів господарювання зазначати у реквізитах чеків для всіх підакцизних товарів коди згідно з УКТ ЗЕД.


Детальніше про наші продукти та послуги ви можете дізнатися у розділі “Переваги – пРРО” або зв’язавшись з нами у будь-який зручний для вас спосіб.

Вас може зацікавити